هزینه تعرفه ساخت اپلیکیشن
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

برای تخمین هزینه طراحی و ساخت اپلیکیشن اندروید و ios عوامل متعددی نقش دارند.
یکی از این عوامل نوع پلتفرم مورد نظر شما سات ممکن است شما فقط اپلیکیشن اندروید یا اپلیکیشن ios  بخواید یا هر جفت اپلیکیشن ها را باهم بخواهید.

هزینه ساخت اپلیکیشن اندروید و ios چقدر است؟

رنج قیمت طراحی و ساخت اپلیکیشن اندروید در ایران متفاوت است. تعرفه و هزنیه ساخت اپلیکیشن از 100 هزارتومان تا 100 میلیون تومان است.
بله شروع قیمت از 100 هزار تومن است!! حتی من قیمتحدود 50 هزار تومان هم دیدم! (حتی بعضی شرکت ها اپلیکیشن را برای شما رایگان طراحی می‌کنند)
این قیمت ها مربوط به فریلنسرها می‌شود و اپلیکیشن های با قیمت 50 هزار تومان و رایگان بیشتر نسخه وب ویو است که شبیه نسخه ریسپانسیو (واکنش گرا) سایت شما است.

اگر نمی‌دانید وب ویو چیست حتما این مقاله را بخوانید. وب ویو چیست؟

شاید با خودتون بپرسید چرا بعضی افراد این کار را برای شما رایگان انجام میدهند؟ دلیل رایگان بودن اپلیکیشن طراحی شده استفاده از تبلیغ در آن است. در بیشتر موارد تبلیغ متنی در اپلیکیشن که این اپلیکیشن توسط چه کسی طراحی شده نیست بلکه این تبلیغات به صورت پوش نوتیفیکیشن است.

طراحی اپلیکیشن ارزان یا گران؟

خیلی از مشتری های ساخت اپلیکیشن دنبال طراحی اپلیکیشن ارزان هستند.
بخاطر همین به به سایت های فریلنسری سر میزنند و پروژه خود را به آن ها می سپارند. عیب اصلی انتخاب فریلنسرهای چیست؟ بسیاری از فریلنسر ها دانشجو هستند و با تجربه کم در برنامه نویسی برای همین اگه پروژه شما کمی پیچیده شود نمیتواند این کار را برای شما انجام دهند و بعد از چند ماه شاهد این پیغام هستید که من نمیتوانم این اپلیکیشن را برای شما طراحی کنم یا در حالت خوشبینانه اپلیکیشن که برای شما طراحی میکنند پر از مشکلات فنی است.

فریلنسر برنامه نویس
فریلنسر برنامه نویس

هنوز عیب اصلی فریلنسر ها را نگفتم!
بعد از اتمام پروژه و تحویل اپلیکیشن، فریلنسر هیچ مسولیت در قبال اپلیکیشن شما ندارد و در صورتی که اپلیکیشن به مشکل فنی بر بخورد یا بخواهید قسمتی را بخواهید به اپلیکیشن اضافه کنید دچار دردسر می‌شوید.

حتما با خودتان می پرسید چرا کارفرماها پروژه طراحی اپلیکیشن را به چنین افرادی واگذار میکند؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است. چئن قیمت فریلنسر بسیار پایین تر از قیمت شرکت های طراحی اپلیکیشن است کارفرما طمع میکند و پروژه را به فریلنسر ها می دهد. ولی کارفرما غافل از این که دلیل این ارزانی از نبود تجربه و دانش فنی انجام پروژه می آید.

استخدام فریلنسر

فریلنسری که تجربه و دانش فنی کافی را داشته باشد حتما داخل یک شرکت برنامه نویسی استخدام می‌‍شود. چون فریلنسر ها مثل کارگرهای روز مزد هستند! تا زمانی که پروژه باشد پول در می آورند و مواقعی که پروژه ای نباشد پولی در نمی آورند. برای همین برنامه نویسان فریلنسری همیشه به دنبال استخدام در یک شرکت برنامه نویسی هستند. فریلنسرها با استخدام در شرکت برنامه نویسی هر ماه حقوق میگیرند و به در آمد پایدار می‌رسند همچنین برای آنها بیمه رد خواهد شد و جز سابقه کار آنها حساب می‌شود.

زمان طراحی اپلیکیشن

اگر دنبال شرکتی بگردید که برای شما اپلیکیشن طراحی کند حتما با چنین جمله‌های رو‌به‌رو شده‌اید، طراحی اپلیکیشن در یک روز یا حتی در 10 دقیقه!
چرا انقدر سریع؟ طراحی ui و ux اختصاصی اپلیکیشن حداقل یک هفته زمان نیاز دارد. یعنی فقط طراحی ظاهر اپلیکیشن حدود یک هفته زمان نیاز دارد. پس طراحی اپلیکیشن در یک روز فقط با ظاهر تکراری است قابل انجام است.
به نظر من نداشتن اپلیکیشن از داشتن همچین اپلیکیشن سنگین تر است! (فقط بخاطر ظاهر اپلیکیشن نظرم این نیست بلکه دلایل زیادی وجود دارد.)

هزینه ساخت اپلیکیشن برای شرکت های کوچک

اگر شما صاحب یک شرکت کوچک یا حتی متوسط باشید احتمالا در ساخت اپلیکیشن تردید داشته باشید. چون در نگاه اول طراحی اپلیکیشن به صرفه نمی آید ولی کافی به شرکت های کوچکی که اپلیکیشن طراحی کردند نگاه کند تا متوجه سود چشم گیر این شرکت ها شوید. مثلا شرکت دیجی کالا با راه اندازی اپلیکیشن توانست فروش خود را افزایش دهد.
میزان خرید از طریق اینترنت غیر قابل مقاسیه با چندین سال پیش است! فروش اینترنتی رشد چشم گیری در چند سال اخیر داشت.

تایید هویت کاربر

بستگی به نوع کاربرد اپلیکیشن شما نیاز به تایید هویت دارد یا نه. اگر شما بخواهید برای اپلیکیشن خود فروش آنلاین طراحی کنید احتمالا کاربر نیاز به ورود به اپلیکیشن دارد. (میتوان قسمت فروش را بدون ورود کاربر به اپلیکیشن طراحی کردی ولی این روش توسط ما توصیه نمی‌شود.)

تجربه شرکت برنامه نویسی

شرکت های زیادی در زمینه طراحی و ساخت اپلیکیشن فعالیت دارند. هر کدام از این شرکت ها تجربه های دارند بعضی این شرکت ها برند شده اند و برای طراحی اپلیکیشن قیمت های نجومی می‌دهند که پیشناهد میکنم اصلا سمت این شرکت ها نروید. چون بیشتر بودن هزینه طراحی اپلیکیشن لزوما به معنی کیفت بهتر نیست. شرکت موبی سافت با داشتن تیم حرفه و با تجربه بهترین گزینه از نظر کیفیت و هزینه ساخت اپلیکیشن است.

پاسخی بگذارید

مشاوره تلفنی