_

طراحی اپلیکیشن فال و استخاره

معرفی اپلیکیشن

اصلی ترین بخش های افزونه گرفتن فال روزانه از دیوان اشعار حافظ  و استخاره با قرآن است.
یکی از روسوم قدیمی در بین مردم ایران گرفتن فال از حافظ است که زمان های که خانواده ها کنار هم هستند بیشتر دید می‌شود مانند فال شب یلدا، فال سفره هقت سین است. استخاره صحیح با قرآن در زمانی که انسان بین دو راهی قرار دارد و نمیتواند با مشورت از سرگردانی خارج شود بهترین راه استخاره با قرآن است. از امام صادق علیه السلام حکایت شده استت که: “اگر نتوانستی کاری را تشخیص دهی قرآن را باز کن اولین چیزی که به چشمت آمد طبق آن عمل کن، مثلاً اگر آیه‏ بهشت بود طبق آن عمل کن، اگر آیه‏ عذاب بود طبق آن عمل نکن”

طراحی اپلیکیشن فال و استخاره
طراحی اپلیکشن استخاره و فال
_

چالش های طراحی اپلیکیشن فال و استخاره

اپلیکیشن فال و استخاره باید خیلی ساده و زیبا طراحی می‌شد تا هر کاربری با هر سنی از یک کودک گرفته تا یک سالمند بتواند با این اپلیکیشن کار کند. همچنین این اپلیکیشن باید بدون استفاده از اینترنت لود می‌شد به همین دلیل باید یکی سری دیتا در داخل اپلیکیشن وجود داشته باشد و همین باعث افزایش حجم اپلیکیشن می‌شد، از طرفی مشتری یک اپلیکیشن کم حجم می‌‎خواست به همین دلیل سعی شد کد های اپلیکیشن بهینه باشد تا حجم اپلیکیشن کاهش یابد. علاوه بر این اپلیکیشن باید از حالت شب هم پشتیبانی می‌کرد.

_

راهکار شرکت موبی سافت

طراحی اپلیکیشن

در اولین یک ظاهر ساده و شیک در نرم افزار adobe xd طراحی شد و تحویل مشتری داده شد تا طرح گرافیکی اپلیکیشن را تایید کند بعد از تایید مشتری، برنامه نویسان شرکت شروع به کد نویسی اپلیکیشن کردن و سعی شد این کد ها تا حد امکان بهینه باشد، حتی برای افراد مسن که مشکل نزدیک بینی دارند قابلیت تنظیم اندازه فونت گذاشته شده که در خواندن متن ها به مشکلی بر نخورند در نهایت خروج کار طراحی یک اپلیکشن 8 مگابایتی بود.
طراحی اپلیکیشن فال و استخاره
به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *