بررسی4 پلتفرم توسعه دهنده ی فریم ورک


در این مقاله به بررسی 4 پلتفرم توسعه دهنده ی فریم ورک میپردازیم. که عبارتند از: PhoneGap ،Xamarin ،Flutter و React Native

توسعه دهندگان اپلیکیشن های موبایل اغلب با شرایطی روبرو می شوند که فناوری ها در بعضی سطوح با یکدیگر ناسازگار هستند. این سطوح می تواند شامل زبان های برنامه نویسی، معماری ها، کار با کتابخانه ها، سیستم عامل ها و غیره باشد. در نتیجه، برای پیاده سازی همان الگوریتم ها و سناریوهای کاربر یا بیزینس، مجبور بودند اپلیکیشن را برای چندین محیط به زبان های مختلف ایجاد کنند.

برای اینکه محصول از دو سیستم عامل پشتیبانی کند، شرکت مجبور میشود زمان کار، بودجه و تلاش برای نگهداری محصول را، افزایش دهد.  علاوه بر این، توسعه اپلیکیشن ها نیاز به تخصص و دانش خاصی از تیم مهندسی دارد. ابزارهای پلتفرم برای حل چنین چالشهایی به وجود آمد تا فرآیند توسعه اپلیکیشن را تسهیل و سرعت بخشند.

پس به سراغ معرفی این چهار پلتفرم کاملا کاربردی میپردازیم: PhoneGap ،Xamarin ،Flutter وReact Native

PhoneGap

PhoneGap

PhoneGap

Adobe PhoneGap یک چارچوب کراس پلت فرم متن باز است که به صورت رایگان دردسترس است. این ابزار ابری، نیازی به SDKS، کامپایلر و سخت افزار برای حل مسائل ندارد.

PhoneGap به مهندسین نرم افزار اجازه ی کار با CSS3 ، HTML 5 و JavaScript را میدهد. آنچه مهم است، این است که PhoneGap یک راه حل بالغ است که تعدادی پلاگین آماده ارائه می دهد. با استفاده از این فریم ورک، می توانید اپلیکیشنی بسازید که در واقع منعکس کننده یک مرورگر وب و یک صفحه HTML است.

Adobe PhoneGap کاملا مناسب شما خواهد بود اگرمیخواهید ظاهر یک اپلیکیشن یا یک اپلیکیشن ساده با 10 الی 16 صفحه و تعداد محدودی کاربر ایجادکنید. کار در این فریم ورک نیاز به تخصص در ایجاد برنامه های وب یک صفحه ای دارد(HTML JavaScript،CSS)

Xamarin

Xamarin

Xamarin

Xamarin یکی دیگر از فناوری های محبوب است که به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه هایی را برای سیستم عامل های مختلف از جمله iOS و Androidو windows phoneایجاد کنند.

Xamarin یک کد C#مشترک را فراهم می کند و امکان آزمایش برنامه های کاربردی رابرروی دستگاه هایی که ازXamarin Cloud استفاده میکنند فراهم می کند. قابل توجه است که زامارین دارای یک جامعه ی قوی با غول هایی مانند مایکروسافت و آی بی ام است.

در صحبت از ویژگی های Xamarin ،این پلتفرم استودیوی Xamarin IDE خود، Xamarin را ارائه می دهد. رابط ها، به برنامه نویسان این امکان را می دهد تا تقریباً 100٪ کد را در تمام سیستم عامل های تلفن همراه به اشتراک بگذارند.

این پلتفرم دسترسی API را فراهم می کند و به برنامه نویسان این امکان را می دهد تا بکند هایی مانند پارس و مایکروسافت azure را یکپارچه کنند.

توسعه برنامه ها در پلتفرم Xamarin نیاز به تخصص در C# ، iOS و Android دارد. علاوه بر این، در برنامه ها کاملاً بومی خواهد بود (اگرچه در C # نوشته شده است) و حجم پایه کد از 40 درصد تجاوز نمی کند.

Flutter

Flutter

Flutter

Flutter ابزار پلتفرمی جدید است که توسط Google منتشر شده است تا به توسعه دهندگان کمک کند تا سریعتر و آسان تر برنامه های مدرن برای iOS و Android بسازند.

این فریم ورک منبع باز یک کد پایه را فراهم می کند و از زبان برنامه نویسی دارت تایپ، ایجاد شده توسط گوگل استفاده می کند و فوراً برای هر کسی که با Java JavaScript کار کرده است قابل استفاده می شود.

با توجه به ویژگی های Flutter ، بارگیری مجدد به مهندسان اجازه می دهد UI ها را ایجاد کنند و رفع اشکال را انجام دهند.  این پلتفرم SDKS انعطاف پذیر سه بخشه، APIS برای 2D، انیمیشن، حرکات را فراهم می کند و امکان استفاده مجدد از کدهای موجود Java ، Swift و Objective-C را فراهم می کند.

با الهام از مدل Facebook React Native (در مورد آن اندکی دیرتر) ، فلوتر با ابزاری اختیاری به سبک React و ابزارهای طراحی خاص خود ارائه می دهد

با الهام از مدل Facebook React Native ،Flutter ابزاری با آپشنهای زیاد به سبک React و ابزارهای طراحی خاص خود ارائه می دهد.

React Native

React Native

React Native

React Native از React.js بدست آمد، که توسط فیس بوک برای چت آنها ایجاد شده است.  ویژگی اصلی React.js یک لایه رندر است که باعث می شود زبان واسط  JSX در HTML ارائه شود، که قبلاً توسط مرورگر درک شده است.

نکته ، تیم فیس بوک متوجه شدند که دقیقاً رویکرد تلفن همراهشان می تواند از همان راه حل ها استفاده کند.  معماری React اجازه اضافه کردن یک رندر بومی که JSX را به اجزای بستر بومی تبدیل کرده است.  در نتیجه ، آنها React Native را ساختند.

امروزه، احتمالاً React Native پلتفرمی جالب و امیدوار کننده است که بر اساس الگوی “یک بار بنویسید، همه کجا اجرا کنید”، این ابزار امکان ایجاد برنامه های مدرن زیبا را فراهم می کند.

React Native مبتنی بر ایده قرار دادن رابط از مکعب های JavaScript است.  از مرورگر یا WebView استفاده نمیکند -فقط از JavaScript API بر روی اجزای بومی.  بنابراین برنامه نویسان کد JavaScript را می نویسند، که با مؤلفه های بومی هدفمند، کار می کند، در نتیجه مزایا  React.jsو قابلیت استفاده از مرورگر به برنامه های تلفن همراه را منتقل می کند.

کار با React Native به مهارتهای JavaScript ،Objective-C APIو Android Java API نیاز دارد.  این پلت فرم کاملاً مناسب برای ساخت برنامه های مدرن با عملکرد بالا است.

اخرین مقاله ی ما رو ازدست ندید

به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]

علیرضا صبورمشاهده نوشته ها

امین غلامی هستم از سال 92 برای سایت‌ها و وبلاگ های زیادی مطلب نوشتم از سال 97 در شرکت موبی سافت استخدام شدم و عاشقه بازاریابی محتوایی و از مطالعه، بحث و نوشتن درباره برنامه نویسی لذت می‌برم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *