30 نمونه جالب انیمیشن از UI اپلیکیشن های موبایل


همه ی این مقاله درباره انیمیشن های برنامه UI موبایل است!

در ادامه، لیست 30 تایی ما از نمونه انیمیشن های UI برنامه تلفن همراه وجود دارد که مطمئناً به شما برای دفعه بعد كه برنامه خود را به مشتری خود ارائه می دهید میتواند الهام بخش باشد.

1. انیمیشن اپلیکیشن speedcam، توسط Jakub Antalik برای sygic.com

This speedcam app in GIF is simply impressive

رنگ های خوب و انیمیشن صاف آن، به سادگی آن را چشمگیر می کند. Jakub Antalik آن را در After Effect ایجاد کرده، و آن را در Photoshop وارد کرد و به صورت GIF خروجی گرفته است.

2. طراحی انیمیشن-گیف، توسط Sergey Valiukh برای استودیو  Tubik

This GIF image is simply awesome

این طراحی اپلیکیشن موبایل توسط Sergey Valiukh بسیار جذاب است! شما نمی توانید از مفهوم داشتن و رویکرد او تعجب کنید.

3. گیف انیمیشن قالب گالری، توسط Sergey Valiukh برای استودیو  Tubik

This GIF app is another work of Sergey Valiukh

این یکی دیگر از کارهای پرتحرک Sergey Valiukh است که برای گالری کشویی کاربر عالی ست!

4. هواشناسی، توسط Chris Slowik

چه برنامه آب و هوایی چشمگیری. تبریک به Chris Slowik برای این کار عالی!

کریس اسلوویک نماد هوای فعلی خود را از “پنجره” حذف کرد، از این رو، وقتی به آن نگاه می کنید نمادی نمی توانید مشاهده کنید.

5. curl توسط Nicolas Girard

افراد سخت گیر در زمینه سلامت ممکن است بگویند که شکل عضله بازو موجود در GIF برنامه اشکال دارد. اما، هیچ تردیدی نیست که این مفهوم برنامه عالی است! نیکلاس از 3D Max برای بازوبند استفاده کرد و کارهای دیگر را با استفاده از After Effects انجام داد.

6.روند پرداخت، توسط Barthelemy Chalvet برای AgenceMe

Welcome to content that moves!

اگر طرفدار محتواهایی نیستید که هنگام پیمایش صفحه نمایش حرکت می کنند، ممکن است فکر کنید که این برنامه به هیچ وجه خوب نیست. با این حال، اگر با چنین موضوعی مشکلی ندارید، مطمئناً قبول خواهید کرد که این کار Barthelemy Chalvet بسیار جذاب است.

انیمیشن های آن واقعاً زیبا هستند، بدون شک روان و سریع ظاهر می شوند. GIF روی یک روش پرداخت تمرکز دارد که به نظر می رسد نه تنها دلپذیر بلکه مفید است.

7. اپ اسکن چهره، توسط George Frigo

Get the latest information about your favorite celebrity just by scanning their photo

این انیمیشن فقط 12 ثانیه طول می کشد. با این وجود، در حال حاضر کاملاً آشکار است که همه چیز درمورد آن چیست. این مفهوم از تمایل George Frigo ایجاد شده است تا بتواند یک برنامه مشابه را ایجاد کند و این امکان را برای کاربران اینترنت فراهم می کند تا با استفاده از عکسی از یک فرد، چه فرد مشهور و چه شهروند معمولی، اطلاعاتی بدست آورند.

8. اپ موزیک، توسط Alexander van Ravestyn

همانطور که از نام آن پیداست، کاملاً واضح است که Alexander van Ravestyn می خواهد توجه کاربران را به سمت روند حرکت هدایت کند: یک صفحه نمایش نرم و صاف با یک پخش کننده موسیقی. این برنامه IOS بر کشف موسیقی به روشی نسبتاً تعاملی تمرکز دارد. هیچ انكاری وجود ندارد كه جذاب باشد.

9. خوش آمدگویی، توسط Devin Ruppert

تصویر GIF از روند نرم افزار توسط Devin Ruppert صفحه نمایش خوش آمدگویی را نشان می دهد که دارای یک اسلایدر با اسلایدهای متعدد پویا و یک پنل با دکمه های ورود به سیستم است. همه چیز در مورد این برنامه زنده شده است به گونه ای که آنچه می توانید از این برنامه انتظار داشته باشید به طور موثر نمایش داده شود. کاری عالی است!

10. نمایش کلی نمایشگرا، توسط Mihnea Zamfir

با وجود مختصر بودن ، هیچ انكاری وجود ندارد كه این انیمیشن در نشان دادن روشی ساده در اضافه كردن و حذف مدخل ها از فهرست كارت ها به مشتری مؤثر باشد. حال، در مورد سادگی، زیبایی و کارآیی همگی در یک روند صحبت کنید!

11. حذف و اضافه کردن تسک برای هم تیمی، توسط Tobs

Never miss a task with this app

هدف GIF نشان دادن تکنیک کشیدن در عمل است که البته نه تنها معمول بلکه مؤثر است. همه چیز به سادگی زنده، معمولی و جذاب به نظر می رسد!

در واقع ، راه بسیار خوبی برای حذف و اختصاص یک کار به یک هم تیمی در عمل است. این انیمیشن در After Effect انجام شده است.

12. گیف واکنشگرای منو، توسط Ben Dunn

این کار توسط Ben Dunn، بدون تردید، ابزاری چشمگیر برای نمایش جذابیت یک منوی استاندارد در عمل است، از آنجا که پیوندهای مهمی را ارائه می دهد، از سمت چپ به زیبایی می چرخد. آیا شما فقط شیوه نمایش نمادها از سمت چپ را دوست دارید؟

13. اپ Abracadabra، توسط Sergey Valiukh برای استودیو  Tubik

The animation might seem complicated but you can’t deny the awesome design of this app

اگرچه عده ای هستند که به دلیل داشتن یک انیمیشن که پیچیده به نظر می رسد، از این اثر خاص انتقاد کرده اند، فقط نمی توان انکار کرد که این اثر دیگر Sergey Valiukh به همان اندازه عالی است که سایر برنامه هایی که او ایجاد کرده اند است. ایده منو بسیار ساده است، به خصوص نحوه جمع شدن آن.

14. اپ Showtime، توسط Luft

Want to know where the hottest place in town is? Showtime will lead you

 

این برنامه توسط Luft ایده آل ترین برای موجودات شبانه آخر هفته است که به طور مداوم در جستجوی مکان خوبی برای قرمز رنگ کردن شهر هستند، است. تنها مشکلی که در مورد این برنامه وجود دارد، رنگ دکمه سمت راست آن است که باعث می شود کمتر قابل خواندن باشد. با استفاده از این برنامه، زمان واقعی نشان داده شده است!

15. انیمیشن ios 7 توسط Fabio Basile

A fun and fancy app for iOS 7

این برنامه بدیهی است که نتیجه آزادی Fabio Basile برای سرگرمی با انیمیشن ها و تعامل های فانتزی است. بدون شک، این روش بهتر از آن کشوهای تنظیمات وحشتناکی است که مردم از آن استفاده می کنند.

16. اپ زندگی مینیمال، توسط Budi Tanrim

Hard work resulted in an impressive app

این برنامه توسط Budi Tanrim یک نمونه عالی از یک برنامه با انتقال های چشمگیر و تجسم گرایی است. این انیمیشن با کمک PSD ،After Effect و 12 ساعت کار سخت بدست امده است.

17. هواشناسی، توسط BeardChicken

Weather lives up to its name and the animation makes it even more interesting

آیا هوای بیرون وحشتناک است؟ خوب، فقط تصور کنید که چقدر سرگرم کننده و آسان خواهد بود بررسی آب و هوا با استفاده از این برنامه هواشناسی که توسط BeardChicken ساخته شده است. این اثر واقعا ظریف است!

18. حساب بانکی، توسط Barthelemy Chalvet برای AgenceMe

Awesome transitions – that is how you describe this app

شما نمی توانید کاری جز تحسین انتقال های این برنامه کنید، اگرچه برخی فکر می کنند این برنامه به آنها بیماری حرکتی می بخشد. اما دیگران درک کرده اند که متن بسیار اندک است. تصور شما در این مورد هرچه  که باشد، هیچ انکاری وجود ندارد که به سادگی جالب به نظر برسد!

19. صفحه کار، توسط Barthelemy Chalvet برای AgenceMe

A neat app with impressive animation

برنامه دیگری با انیمیشن های عالی. رنگ و فونت آن به سادگی قابل مشاهده است. ممکن است کوچک به نظر بررسد اما مطمئناً منظم است! این انیمیشن دیگری است که با استفاده از After Effect امکان پذیر است.

20. Covert Inbox، توسط Creativedash

This app puts Photoshop CS6 to good use

این برنامه به وضوح نشان می دهد چه اتفاقی می افتد وقتی که به چیزی ضربه می زنید و یک پیام جدید دریافت می کنید. انیمیشن ها و جزئیات آن به سادگی باورنکردنی هستند. GIF با استفاده از Photoshop CS6 ساخته شد.

21. تحلیل امتیاز ها، توسط Monterosa

Keeping up with the latest news in soccer is much more fun with this app

این برنامه توسط Monterosa برای هر سالن فوتبال ضروری است. گرافیک بسیار جذاب است و انیمیشن به سادگی شگفت انگیز است.

22. تور مسافرتی، توسط Mark Geyer برای Salesforce

Discover your pace without an y pressure with this app

این یک مفهوم تور مسافرتی برای Salesforce است. کاربران می توانند قبل از ورود به برنامه تور آموزشی آن را سرعت مورد نظر خود سپری کنند. انیمیشن ها به اندازه سایر برنامه های موجود در این لیست بسیار چشمگیر هستند.

23. انیمیشن لودینگ، توسط Nicolas Girard

This is an Iron Man-ispired app

انیمیشن های حیرت آور که به راحتی ذهن را به وحشت وا میدارند. نیکلاس آن را برای Commongood.TV ایجاد کرد. ایده ای از مرد آهنین؟

24. راهنمای کلی تصاویر، توسط Chapps

این برنامه بر اساس این مفهوم است که با تنها چند کلیک، کاربر می تواند تصاویر مورد نیازش را که از قبلی اضافه کرده و برچسب گذاری کند یکجا نگه دارد. فقط با یک لمس، می توانید مقوله مورد نظر یا نیاز را انتخاب کنید. کل فرایند یادآور جستجوی تصویر در دسک تاپ است، فقط در یک دستگاه تلفن همراه انجام می شود.

25. روند پرداخت، توسط Barthelemy Chalvet برای AgenceMe

Welcome to content that moves!

این قطعاً یک برنامه زیبا است. در واقع یک ایده عالی برای کارت پرداخت !

26. Map Pin Bubble توسط Ben Cline برای RALLY

A map app with a refreshing design and concept

حباب ثانویه صاف به نظر می رسد. مفسران به لطف انیمیشن پرچین آن از آن به عنوان “طراحی با زندگی” یاد می کنند. این برنامه از API Map Box استفاده می کند. بدون تردید، این یک رویکرد با طراوت و منحصر به فرد برای فراخوان نقشه های iOS است.

27. انیمیشن منو توسط Nest

Neat and simple – that is what this app is all about

مطمئناً نظم و سادگی این برنامه را دوست خواهید داشت. انتقال آن بسیار جالب است. همه چیز این برنامه در افترافکت انجام می شود.

28. First Shot توسط Plady

The design and color palette used in this app shout simplicity and fun

برنامه دیگری که نه تنها با یک مفهوم چشمگیر بلکه با انیمیشن های فوق العاده نیز جریان پیدا میکند. حال، می توانید تصور کنید که اگر Dribbble این مفهوم را برای خودش تطبیق دهد تا چه اندازه جذاب میتواند باشد! Plady برای این کار عالی از فتوشاپ استفاده کرده است.

29. برنامه ورزش توسط  Vitaly Rubtsov برای Yalantis

Workout tracking becomes easy with this app concept

آیا شما به سلامتی اهمیت میدهید؟ اگر اینطور است پس این مفهوم برنامه مطمئناً در فضل خوب شما خواهد بود. این GIF اندکی از تعامل مجموعه خود را نشان می دهد. امیدوارم این مفهوم کاملاً عملی شود زیرا مطمئناً باعث می شود که به راحتی ال خوردن تمریناتتان را پیگیری کنید. فقط مراقب باشید، چون ممکن است در پایان، زمان بیشتری را برای بازی کردن با آن اختصاص دهید تا ورزش!

30. انیمیشن نوار اعلان توسط Virgil Pana

این مفهوم بسیار هوشمندانه است زیرا می تواند در دستگاههایی که اندازه صفحه نمایش کوچک دارند، کمک کند. گیرنده کشیدن آن نزدیک به لبه صفحه برای جعبه محدود است زیرا عملکرد محدود است. با این وجود، اثر تاشو سه بعدی بسیار جالب است، اینطور نیست؟

نتیجه گیری

توسعه دهندگان UI و UX هر دو اهمیت تصاویر متحرک را در ارائه ایده های خود که نتیجه کار پر زحمت و هنر ذاتی آنها است، تشخیص داده اند. با استفاده از انیمیشن های GIF، معمولاً روش تحریک کننده و وقت گیر توضیح در مورد مشتری قابل پیشگیری است.

مهم نیست که تصاویر صفحه نمایش مفاهیم برنامه چقدر شگفت انگیز باشند، فقط GIF های کوتاه و کاملاً متحرک می توانند تعامل بین همه مؤلفه های مهم را با روشی زنده تر نشان دهند و نشان دهند.

مقاله ی قبلی را از اینجا بخوانید!

 

به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]

علیرضا صبورمشاهده نوشته ها

امین غلامی هستم از سال 92 برای سایت‌ها و وبلاگ های زیادی مطلب نوشتم از سال 97 در شرکت موبی سافت استخدام شدم و عاشقه بازاریابی محتوایی و از مطالعه، بحث و نوشتن درباره برنامه نویسی لذت می‌برم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *